Oddíly

Skautské středisko Maják v současnosti sestává z celkem šesti oddílů. Tři z nich jsou kluby kmene dospělých, tři jsou oddíly mladších členů. Naše oddíly jsou zaměřeny křesťansky, otevřeny jsou ale všem dětem bez rozdílu vyznání.


Oddíl Lumturo nese ve svém esperantském názvu Maják již od 80. let, kdy vzniknul jako turistický oddíl mládeže a tajně se tak hlásil k tradici křesťanského skautingu i našeho střediska, jehož se stal v roce 1990 členem. Lumturo jsou de facto dva oddíly v jednom - 378. chlapecký a 49. oddíl spolu úzce spolupracují, i když v důsledku se jedná o dva svébytné oddíly. Oba mají kategorii mladších i starších dětí (vlčata, světlušky, skauti, skautky, roveři a rangers), pořádají letní tábory, pravidelné výpravy, týdenní schůzky a mnoho dalších akcí. Těžiště jejich činnosti leží v Nitranské ulici na Vinohradech, kde mají svou klubovnu.

Více o 378. a 49. skautském oddíle Lumturo se dozvíte přímo na jeho webových stránkách:

www.lumturo.cz


Naproti tomu 379. chlapecký oddíl Ignis se již od 90. let specializuje na výchovu výhradně pánské části naší populace. Mladí muži procházejí jeho řadami rovněž od vlčáckého věku (cca 8 let), přes skauty a rovery, až do řad vedení. S Ignisem prožijete řadu dobrodružství na letních táborech, výpravách i pravidelných schůzkách, které se tradičně konají v klubovně na zlíchovské faře. Většina členů se tak rekrutuje z Barrandova.

Více o 379. skautském oddíle Ignis se dozvíte přímo na jeho webových stránkách:

www.ignis379.cz


38. klub kmene dospělých Ječná sdružuje dospělé skautky a skauty z dřívějšího 38. střediska Ječná, založeného v roce 1969 - jeho členové jsou ve velké většině dřívější činovníci střediska. Středisko zakončilo svoji samostatnou činnost v roce 2006 splynutím se střediskem Lux a po dalším spojení se střediskem Maják oddíl od roku 2007 nese číslo 38 a jméno Ječná.

Více o kmeni dospělých Ječná se dozvíte na stránce oddílu Ječná.


101. klub kmene dospělých Maják funguje od počátku 90. let. V současnosti má 13 členů ve věkovém rozmezí přibližně od šedesáti do devadesáti let. Vedoucím oddílu je Zdeněk "Sid" Beránek, jeho zástupcem je Stanislav Křížek.
 


377. klub kmene dospělých Strážci Majáku založili exvůdci i exčlenové Lumtura a Ignisu začátkem roku 2017. Jejich ambicí je nejen se občas společně potkat či stát se chybějícím mezigeneračním článkem mezi oddíly našeho střediska, ale taky být k dispozici oddílům, středisku a možná i dalším potřebným... ale vše je zatím ve stádiu zrodu a počátečního nadšení. Více najdete tu.

 


Sdílet na FacebookPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Skautské středisko Maják Praha 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.