KD Ječná

Hlavní stránka / Oddíly / KD Ječná

38. klub kmene dospělých Ječná sdružuje dospělé skautky a skauty z dřívějšího 38. střediska Ječná, založeného v roce 1969 - jeho členové jsou ve velké většině dřívější činovníci střediska. Středisko zakončilo svoji samostatnou činnost v roce 2006 splynutím se střediskem Lux a po dalším spojení se střediskem Maják oddíl od roku 2007 nese číslo 38 a jméno Ječná.

Základem naší činnosti je podpora akcí pro děti a mládež, což především znamená spoluorganizování pravidelné celostátní soutěže ve znalosti Bible "Stezka písmáků". V roce 2017 proběne již 18. ročník. Podporujeme také činnost Odboru duchovní výchovy Junáka.

Podle našich sil působili a působí členové 38. klubu KD tradičně jako instruktoři nebo členové zkušebních komisí na čekatelských a vůdcovských resp. roverských kursech i na lesních školách, příp. na skautských závodech. U měsíčníku Na dobré stopě v redakci resp. při jeho vydávání také působí někteří naši členové.

Ve spolupráci se zmíněným Odborem duchovní výchovy spolu s OS z Luxu jsme pomohli před několika lety obnovit tradici původních Dnů sesterství v Praze – tato setkání dnes mají název Den zamyšlení.

"Specialitou" našeho klubu je, že pokračuje ve sponzorování klokana hnědého v Pražské zoologické zahradě po původním středisku. Náš klub také podporuje rodinu jedné naší bývalé skautky, která pečuje o svého silně postiženého syna.

Mezi naše "radosti" samozřejmě patří také účast na setkáních organizovaných oldskauty na Praze 2 i v Praze jako celku. Náš oddíl rovněž "silně podporuje" činnost Náčelnictva Kmene dospělých Junáka (sestra Lída se účastní zahraničních aktivit) a vedení Svojsíkova oddílu (bratr Kamzík pečuje o informace na webu – viz: http://www.so-novinky.obadalek.cz/).

Vůdkyní našeho oddílu je Adéla Čapková, její zástupkyní je Halka Cerhová.


Sdílet na FacebookPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

Skautské středisko Maják Praha 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.